Založ si blog

Lara Fabian očarila Bratislavu . .. .

Photo by Miriama Masničáková

Lara si podmanila Bratislavu ..... ( Photo by Miriama Masničáková )

Tí , čo sa včera (  13.marca 2012 ) zišli v Bratislavskej Inchebe , s tým ,že idú na koncert nejakej Lary ( niekde v publiku kolovalo i meno ,že sú na koncerte Lary Croft  ) si po jej výkone určite budú pamätať meno tejto pani speváčky.

Zaujímavosťou  však ostáva i fakt , že táto ,u nás zdanlivo neznáma interpretka  , dokázala v našej krajine,  raketovou rýchlosťou vypredať  všetky lístky na svoju šou. ..Plné hľadisko nedočkavcov  hovorili za seba !  Od Lary  sa  čakal veľký výkon  a musím povedať , že nesklamala ! Naopak , milo prekvapila a  svoju kvalitu potvrdila. …

 

( Photo by Miriama Masničáková )

 

No pri príchode do sály nebolo všetko také ružové. Nezvládnutá organizácia ,, nevyhovujúca sála, maličké  pódium , prístup k sedadlám otrasný , a po oneskorencoch , ktorý prichádzali ešte trištvrte hodiny ,po avizovanom začiatku koncertu radšej ani nehovorím.  Rušilo to nás a dozaista i samotnú speváčku .. Po zvukovej stránke to bolo technicky uspokojivé  !. Škoda len,  že už ani zo sektoru A nebol dobrý výhľad ..Veľmi mi chýbalo aspoň plátno ,na ktorom by sa premietalo  dianie na pódiu, keď už neboli veľkoplošné obrazovky.

 

Ale po prvotnom znechutení si človek predsa len začal užívať koncert. Lara má neskutočne nádherný hlas s prekrásnym zafarbeným  a jej interpretácia bola veľmi precízna a precítená. Po prvej anglicky spievanej skladbe sa poďakovala slovami ,, Díki, Bratislava ! ,,  pri ostatných ďakovačkach už používala ruské,, spasiba,, .No toto malé faux pas jej samozrejme odpustíme! Táto belgisko- talianska Kanaďanka , vlastným menom Lara  Crokaert nám naservírovala skvelú paletu francúzskych šansónov i anglických songoch , medzi ktorými vždy viedla kratučký monológ , slúžiaci ako  ako intro k nasledujúcej piesni.

 

 

( Photo by Miriama Masničáková )

 

Lara  si so sebou nepriniesla takú výpravnú show ako jej kolegyne a jej predstavenie sa nieslo v komornom duchu , ktorý umocňoval gauč i svietniky na pódiu. Jej zbraňou bol len a len jej hlas potenciovaný jej silnou osobnosťou a ďalšou jej veľkou nevýhodou bola skutočnosť , že jej texty nepoznalo a nerozumelo aspoň polovica divákov. A i napriek tomu si nás dokázala získať. !!!

Hoci bolo publikum spočiatku vážne a možno trošku nevrlé ….v istom momente sa to všetko zmenilo a vzťah publika a interpreta prerástol do magického a povedala by som až priam intímneho vzťahu.  Lara často označovaná za veľvyslankyňu lásky a mieru si nás získala !  Bola presvedčivá a jednoducho skvelá! Verili sme jej každé slovo ! Pri piesni ,, Je  suis malade ,, ( som chorá ) , sme s ňou prežívali chorobu ..  Pri inej sme dokonca dostali sólo a my sme skutočne spievali . A standig ovatotion  i neutíchajúci aplauz sa už po polke koncertu stal istým rituálom ! Neustále sme ju zahŕňali kvetmi i malými darčekmi. Milovali sme ju . A ona nám na oplátku darovala  kúsok seba ….

 

( Photo by Miriama Masničáková )

 

 

Koncert sa niesol v prevažne pomalšom tempe, výnimkou bola asi len energická ,,Soleil, Soleil …,, pri ktorej si aj trochu zatancovala. Vo svojom repertoári predstavila i známejšie  skladby Do you know where you’re going to, ktorá pochádza z filmu Mahogany (1975), skladbu Angels, známu zo snímky Mesto anjelov (1998), pieseň Immortelle z nahrávky Nue (2001) ,  novinku s názvom The Secret., či skladbu Adagio !

 

Asi najočakávanejšou piesňou sa bezpochyby stala ,, Je t´aime ,,, ktorú v našich končinách poznáme prevažne z interpretácie Martiny Šindlerovej. , A tento nezabudnuteľný song  bol bezpochyby skvelou bodkou jej famózneho vystúpenia . A po nej sme si ešte vytlieskali jeden prídavok!  Zaujímavosťou  predstavenia  bolo aj bubeníkové sólo ,keď hral na lavori  plnom vody.

Myslím , že môžem smelo povedať , že po jej výkone je meno, Lara Fabian , už aj v Bratislave pojem . Osobne som na koncert prichádzala s tým ,že si vypočujem kvalitnú hudbu , v podaní speváčky ,čo vie naozaj spievať …. a domov som odchádzala už ako jej fanúšik a samozrejme i s jej autogramom !

 

Mia

 

 

♥ Celine Dionová oslavuje 20. výročie manželstva ♥

17.12.2014

Harmonické manželstvo je v dnešnom svete skôr rarita a v showbiznise to platí aspoň stonásobne ! Kanadská speváčka Celine Dionová a jej o dvadsatšesť rokov starší manžel René Angelil tvoria viac »

Bryan Adams bol zo slovenského publika nadšený

29.07.2012

Tento kanadský umelec mal v Bratislave už odzačiatku vyhrané ! Publikum vrelo a zabávalo sa už od okamihu ako Bryan Adams vkročil na podium a odpálil svoju hitmi nabitú šou rockovou House Arrest viac »

Cover verzia Celine Dion , , Lepšia ako Adele ? „

12.06.2012

Celine Dion sa po trojmesačnej zdravotnej prestávke vrátila na javisko Collosea Las Vegaského Caesar Palace nielen v špičkovej forme , ale i s ,, malým ,, prekvapením pre fanúšikov. [caption viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia obete

11.12.2018 21:17, aktualizované: 23:48

Šlo o teroristický útok, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia, ale niektoré zdroje hovoria až o štyroch mŕtvych.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 22023x
Priemerná čítanosť článkov: 2753x

Autor blogu